Middle Island Regatta

MIDDLE ISLAND REGATTA 2013 - 13 TO 14 APRIL

DOCUMENTS

Entry List (with Divisional Split)      

Boat Sail No Name of Skipper Name of Crew PYS
Optimist 87 Wong NGAI   1648
Optimist 88 Tai Wai MOK   1648
Optimist 145 Ka Chun SIU   1648
Optimist 205 Duncan Gregor   1648
Optimist 301 Timothee Bourrut Lacouture   1648
Optimist 303 Arthur Hainz   1648
Optimist 304 Zoe Bruwer   1648
Optimist 305 Rico W S Se   1648
Optimist 306 Nathan Turner   1648
Optimist 818 Marian Williams   1648
Optimist 823 Chris Bezy   1648
Optimist 838 Thorwen Uiterwaal   1648
Optimist 886 Oskar Tullberg   1648
Optimist 888 Nancy Highfield   1648
Optimist 889 Faolan Whyte   1648
Optimist 1115 Scarlett Manzoni   1648
Optimist 1126 Max Manley   1648
Optimist 1131 Emma Fung   1648
Optimist 1134 Aard Hoekstra   1648
Optimist 1151 Malik Hood   1648
Optimist 1157 Emil Tullberg   1648
Optimist 1159 Dolf Hendriksen   1648
Optimist 1160 Andrea T Chawla   1648
Optimist 1161 Matthew Wright   1648
Optimist 1162 Anatole Martin   1648
Optimist 1163 Russell Aylsworth   1648
Optimist 1164 George Burkett   1648
Optimist 1166 Harriette Edmonds   1648
Optimist 1167 Alexander Morgan   1648
Optimist 1168 Julian K Chawla   1648
Optimist 1170 Taylor Young   1648
Optimist 1172 Charlie Stewart   1648
Optimist 1181 Yam WANG   1648
Optimist 1182 Marcus H Y Chung   1648
Optimist 1184 Wilson T F Yun   1648
Optimist 1190 Ferdinand Heldman   1648
Optimist 1192 Julian Fung   1648
Optimist 1193 James Davidson   1648
Optimist 1201 Sophie Tulloch   1648
Optimist 1203 Calum Gregor   1648
Optimist 1156 Abbey Hammond   1648
Optimist 1138 Lana Davies   1648
Optimist 1135 Samuel Hopkins   1648
Optimist 1133 Amy Hopkins   1648
Optimist 1132 Ines Gillard   1648
Optimist 3500 Molly Highfiled   1648
29er 1926 Aidan Long Leonardo Giustiniani 922
29er 1947 Cosmas Grelon Akira Sakai 922
29er 1950 Natalie Tsui Peter Simpson 922
29er 1952 Yann Thierry d' Argenlieu Nathan Bradley 922
29er 2164 Wilhelm Christensson Samuel McDonald 922
29er 2165 Henry Salmon Aymeric Gillard 922
29er 2166 Florrie Manzoni Isabel Tulloch 922
Division A
RS 400 1369 Nick Axford Tina Axford 947
470 36 Ho Yin CHIK Tat Hang LIN 973
Rooster 8.1 443 Dominick Hardoon   1050
Laser 183132 Jamie Miller   1087
Laser 186394 Andrew Richards   1087
Laser RHKYC 3 Alex Wilmerding   1087
Laser RHKYC 5 Christopher Marquis   1087
Laser   Swanson Chan   1087
Laser 2000 2676 David Wong Tomas Huml 1090
Laser 2000 2687 Leo Y K Lor Kenneth Wu 1090
Laser 2000 21922 Matt Battani Theron Alldis 1090
Laser 2000 22298 Jim Veneau Gregg Daffner / Eric Ritter 1090
Laser 2000 22299 Richard Moore Cecile Martin 1090
Laser 2000 22300 Oliver W H Wong Oliver Edmonds 1090
420 49728 Chi Wai WAN Sui Lun TSE 1100
420 50868 Ping Yat LUK Yat Ming TSOI 1100
Wayfarer 10 Adrian Law Jonathan Leung / Jason Wu 1101
Division B
Laser Radial 180992 Sofia-Marie Mascia   1117
Laser Radial R3 Declan Armstrong   1117
Laser Radial   Gerald Williams   1117
Laser 4.7 135350 David Frame   1188
Laser 4.7 135666 Nick Bezy   1188
Laser 4.7 135669 Lara Hopkins   1188
Laser 4.7 135868 Pierre Bureau   1188
Laser 4.7 144583 Jacqueline Truhol   1188
Laser 4.7 191814 Riley Cameron   1188
Laser 4.7 1355403 Jessica Mihan   1188
RS Feva 3023 Juliette Martin Nathan Zibilich / Long Ting CHAN 1210
RS Feva 3024 Ralph Summers Aditya Krishna 1210